04-6333302 | | | |

טלפון סלולרי מומלץ

כיום השוק מוצף בטלפונים סלולריים. כאשר מגיע רגע בו אתם מעוניינים לרכוש טלפון סלולרי חדש עולות שאלות רבות. קל מאוד להתבלבל כשמנסים לבחור סמארטפון חדש בחנות או ברשת. דגמי טלפונים סלולריים מתעדכנים במהירות, חברות חדשות נכנסות לשוק (לאחרונה היו אלה בעיקר הסיניות). במבט ראשון חסר לנו מידע רב וקשה להחליט מהו המכשיר הטוב ביותר,ונכון יהיה לשאול מהו המכשיר שהכי מתאים לצרכי הלקוח. לצורך לקבלת החלטה או לצמצם אפשרויות אנו נתיחס למספר רב של מדדים טכניים ואישיים בעזרת שאלות מנחות נצמצם את האפשרויות עד שנמצא את המכשיר הסוללרי המיועד בחנו את תפקודי הטלפון במגוון שימושים וכך יהיה קל יותר לבחור, כל אחד לפי חשיבות אישית וצרכי שימוש.

השאלות שנשאל את עצמנו :

  1. מה טווח המחירים שאננחו מוכנים לשלם עבור המכשיר כלומר התקציב?
  2. האם המכשיר מחוייב בתשלום מיסים?
  3. למי מיועד המכשיר? – משתמשים קלים (ילדים או מבוגרים) / בני נוער/ אנשי מכירות/ אנשי עסקים/מטיילים וכו.
  4. איזה סוג שימוש אנחנו עתידים לבצע במכשיר – משחקים/ התקנת אפליקציות כבדות / צפייה בסרטים/ מוזיקה / צילום ועוד.

נבחן את המפרט הטכני של המכשיר הסלולרי – איכות שיחה, מדיה (שמע \וידיאו) , גודל מסך, זיכרון עבודה, זיכרון אחסון פנימי, ביצועי מעבד,תצוגה ומסך מגע, איכות מצלמה קדמית ואחורית,ציפוי של המכשיר, עמידות המכשיר,איכות וביצועי הסוללה, מהירות הטעינה ,האם המכשיר תומך בדור 3 או 4 ? איזה מערכת הפעלה רצה על המכשיר? האם קיימת תמיכה ברשת הסלולרית אליה אתם מנויים?

חלק מהמבחנים בצעו בעצמכם, באחרים הסתמכנו על גורמים מקצועיים אחרים שמפורסמים ברשת.

נרחיב על מספר פרמטרים :

מערכת הפעלה- שלוש מערכות ההפעלה המרכזיות כיום בשוק הסמארטפונים הן Android של גוגל, iOS של אפל ו-Windows Phone של מייקרוסופט. ניתן למצוא יתרונות וחסרונות בכל אחת מהן,בחרו את המערכת ההפעלה המתאימה לכם.

ביצועי הסמארטפון, קרי מהירות העבודה, התמיכה בריבוי משימות, הרצת וידיאו ומשחקים, תלויים במעבד ובזיכרון.

מעבד: מעבדי הסמארטפונים נבדלים ביניהם במהירות השעון, כאשר המהירות המינימלית המומלצת היא 1200Mhz והטובה ביותר כיום היא 2.5Ghz. מעבד בעל ליבה כפולה, 4 ליבות או 8 ליבות מאפשר ביצועים גבוהים יותר, בעיקר בריבוי משימות, אך הדבר תלוי גם בתמיכת התוכנות השונות ומערכת ההפעלה. חלק מהסמארטפונים כוללים תצורה של שני מעבדים שעובדים לסירוגין או ביחד. בדרך כלל מדובר במעבד אחד חזק מאוד ואחד חלש יחסית, וחלוקת העבודה בין השניים מסייעת להאריך תיאורטית את חיי הסוללה.

זיכרון: מדובר בזיכרון ה-RAM, כלומר הזיכרון המשמש לפעולת המכשיר. ככל שנפח הזיכרון גבוה יותר כך יוכל הסמארטפון להתמודד עם אפליקציות תובעניות ועם ריבוי משימות, וכך ניתן יהיה להתקין יותר אפליקציות במכשיר ללא בעיות זיכרון. נפח הזיכרון נע בין 512MB ל-4GB, ורצוי מאוד לבחור סמארטפון עם נפח זיכרון גבוה ככל הניתן.

ביצועי וידיאו ומשחק: במעבד משולב בדרך כלל גם המאיץ הגרפי, שאחראי על התמיכה בהרצת וידיאו ובגרפיקה מתקדמת (בעיקר למשחקים). אם חשוב לכם שהמכשיר יידע להציג סרטי HD או DivX, בדקו במפרט באתר היצרן האם ישנה תמיכה בפורמטים הנדרשים.

מהירות הגלישה: מהירות הגלישה הסלולרית תלויה ברשתות הנתמכות במכשיר, כאשר LTE היא המהירה ביותר ומאפשרת הורדה בקצב של עד 150Mbps. בגלישה רגילה אולי לא תבחינו בהבדל, אך בצפייה בסרטונים דרך הרשת, או שימוש במכשיר כנקודת גישה למחשב, מהירות הגלישה חשובה ומשפיעה. מהירות הגלישה ברשתות אלחוטיות תלויה בתקן ה-Wi-Fi, כאשר תקן ac הוא המהיר ביותר כיום. קישוריות נוספות שקיימות בסמארטפונים עדכניים הן עינית אינפרה-אדום (IR) ושבב קרבה (NFC). חשוב שהמכשיר הסלולרי יהיה נוח לתפעול מבחינה פיזית וחומרתית. מספר נקודות שכדאי לשים לב אליהן כשמתכוונים לרכוש סמארטפון חדש: גודל משקל והחומרים מהם עשוייה המעטפת .

לחצנים וחיבורים: בדקו היכן ממוקמים לחצן ההפעלה והכיבוי, לחצני העוצמה ולחצן המצלמה אם יש כזה, וכן שאר לחצני התפעול. וודאו שהם ממוקמים נכון ונגישים ללחיצה, במיוחד לחצן נעילת המסך. גם מיקומו של חיבור הטעינה ושקע האוזניות חשוב .

נפח אחסון: חלק מהסמארטפונים כוללים חריץ החרבה לכרטיס זיכרון, שבאמצעותו ניתן להוסיף נפח אחסון חיצוני לזה המובנה במכשיר, ואחרים כוללים זיכרון פנימי בלבד ללא יכולת הרחבה. הנפח הפנימי נע בין 4GB בדגמים זולים ועד 128GB בדגמים יקרים.

מצלמה: הסטנדרט היום קובע מצלמה עם לפחות 8 מגה פיקסל בעלת מנוע מיקוד אוטומטי ופלאש בדקו שרזולוציית המצלמה גבוהה מספיק. כמו כן אחת לפחות.LED

נחלק את רשימת המכשירים הסוללריים ל 3 קטגוריות- מכשירים בסיסיים ,מכשירי ביניים , פרימיום.

מכשירים בסיסיים

בעבר שוק הטלפונים הסלולריים היה שייך למותגים הגדולים באופן בלעדי,אך כיום הרבה מאוד יצרניות סיניות מציעות מכשירים מעולים וזולים יחסית במידה ואתם מחפשים סמארטפון לשימושים קלים ורגילים-גלישה ניווט שיחות ואפליקציות פופולריות כגון וואטסאפ

מכשירי ביניים- מקסימום תמורה במינימום כסף.

מדובר בסמארטפונים איכותיים מאוד הכוללים מכשירים עם חומרה מתקדמת, איכות חומרים גבוהה וכל זה במחיר נמוך. מכשירים אלו נותנים איזון מעולה בין מפרט למחיר. בין אם אתם מחפשים לשדרג מגלקסי/אייפון ישן – ללא ספק תרגישו שיפור ענק במינימום כסף.

אם אתם צריכים מכשיר ל- שיחות (כמובן), פייסבוק, וואטסאפ, אימיילים, WAZE, קצת תמונות ומשחקים,קנו מכשיר עם מפרט חזק .

מכשירי פרימיום

אלו הם מכשירים חזקים, מעוצבים יפה חומרה מרשימה ממשק חדשני ונוח מצלמה מעולה ומפרט טכני גבוהה. מכשירים שעולים יקר יותר בהשווה למכשירי ביניים ובסיס אך עונים על דרישות לקוח גבוהות יותר.

הסיניים

המכשירים הסינים מתחלקים לשניים:
1.מכשירים המוכנים לשימוש, עם שפה עברית מובנית ולא נדרשת שם הכנה מוקדמת.
2.מכשירים שלצורך שימוש בהם נדורש ידע טכני בהתקנת תוכנה או שירות מעבדה.

החלק השני של המכשירים הסיניים –כאלה הדורשים התעסקות מוקדמת לפני שימוש במכשיר כגון: להחליף רום, צריבות רומים, התקנת עברית, התקנת Play Store , ריקאברי, TWRP, וכד' ומשום כך מכשירים אלו לא מתאימים לקהל הרחב. מצד שני, הם ידועים כמכשירים איכותיים מאוד ולאנשים טכניים שלא חוששים מקצת התעסקות או תפריטים באנגלית מכשירים אלו יכולים להיות מאוד מומלצים.

רשימה ארוכה של מכשירים תוצרת סין קיימת בשוק היצרניות הבולטות הן:

Meizu, Gionee, Xiaomi, Zopo , ZTE, Huawei , Redmi, Mio, HOMTOM , Doogee, Lenovo , Oppo.

יצרניות ותיקות יותר הן Apple ,Nokia, Sony ,HTC ,BlackBerry : , Samsung ,LG,Nokia, Motorola, Philips

בהצלחה